Wednesday, August 3, 2011

הפספוס של מעמד הבינייםבחור נחמד ומייצג כתב מכתב פתוח, ממוקד וברור שבו הוא מצביע על הבעיות שנוגעות לכולנו וגם רצה להיות פרקטי והציע פתרונות מעשים.

http://www.facebook.com/notes/robert-priscu/מכתב-פתוח-לרהמ-ציבור-חזק-נחוש-איכותי-ועמיד-מחפש-הנהגה-מתאימה-לקשר-ארוך-טווח/10150253832698547

אני חייב להצביע, בצער, על הנקודות שאותו מעמד ביניים שהוא מייצג פספס : 

ראש ממשלה בישראל של ימינו אינו מחזיק במשרתו עבור הציבור אלא כמנוף לתועלת אישית שמחירו הוא משחק עדין של קח-תן בין בעלי האינטרסים לבין המשאבים (האנושיים והמדיניים). הוא חייב להצטיין בדבר אחד בלבד, תיווך.

ראש ממשלה "נמכר" לעם במימון אותם בעלי אינטרסים כמוצר/מותג כאשר "תכונותיו התזונתיים" מהונדסים דינאמית לפי הדרישה המיידית של ה"קונים" בשנת הבחירות. לא משנים את "המוצר" יותר מדי (מסתירים את שרה) אלא את התווית והאריזה. זה עסק רציני ויקר ששום מועמד לא יכול לעמוד בו לבדו ולא משנה מה תכונותיו או השקפותיו האמיתיות.

ראש ממשלה נבחר חב את משרתו לבעלי העניין שמימנו את הכלים בעזרתם שכנע את ה"קונים" שהוא המוצר הטוב ביותר לרוב.

כל מסע בחירות מביאה עימה התחייבויות לבעלי האינטרסים בתמורה לתמיכתם בנוסף לכל הסדר שהיה קיים בבחירות הקודמות  לכן כל בחירה מהווה עומס נוסף למערכת לכן אנו עומדים היום במצב בו הדרישות הללו הגיעו לרמות שיא שהציבור אינו יכול לשאת עוד. מבחינתו של הנבחר הוא מתחיל מאפס והוא צריך לספק את הסחורה לעומת זאת הציבור מקבל גזרות נוספות.

למדינה משאבים רבים וראש ממשלה אינו אלא ברז שכל תפקידו הוא לאפשר למשאבים אלו לזרום לכיוון הרצוי .... פה מעמד הביניים פספס ! הרצוי הזה מנוגד מצד המשאבים (העם) ומצד בעלי האינטרסים.

ראש ממשלה בישראל של ימינו אינו זקוק להצעות יעול באיך להשתמש במשאבים לטובת כולנו, הוא יודע את זה הכי טוב מכולם... כי זו בדיוק עבודתו. הוא אפילו מצליח ביצירתיות ובתמיכת בעלי האינטרסים להזרים את אותם משאבים למקומות ממש לא מוצדקים ומתחת לעף של המדינה כולה (כמעט) ... אז נראה לכם שהוא צריך את עצתנו איך בניתוב הזה ? 

זוהי ליבת האג'נדה של ראש ממשלה נבחר ועל כך הוא ותומכיו ילחמו עד הסוף ובכל מחיר.

איך מצדיקים את כל זה ? פשוט, מציגים מצב בו התועלת היא הדדית (לעם ולבעלי האינטרסים) כביכול ואז נותנים הכי פחות לעם ולוקחים הכי הרבה, כמו כל עסק טייקוני טיפוסי. בוקר טוב, לשיטה קוראים קפיטליזם!

כל בעל אג'נדה שונה מזו אינו יכול להבחר. הוא לא יצליח לקבל מנדת אחד ללא מכונות הפרסום ותקציבי בעלי האינטרסים.

יש תכונה אחת יהודית בעיקרה המניעה את העולם כולו... רצון עז ללכת קדימה, לחשוב איך לשכלל שיטות, איך להרויוח יותר , לגלות עוד ועוד . תכונה זו מניעה את העולם כולו להבדיל לסטטיות המאפיינת את שאר עמי העולם . יהודים קיבלו תורה וציווי לגלות את דרכי ההנגה בעולם ויחד עם זאת קיבלו גם גבולות ברורים בנושא. את האש הזו מנצלים עד תום והיא אם כל היצירתיות והרצון להצליח. במשך 2000 שנה האש הזו היתה בין עמי העולם ומניעה את כל הגולה והיא גילתה ובנתה את אמריקה. האש הזו מתורגמת בתימות  ע"י הציבור לרצון להצליח ויצירתיות אמיתית.

יצירתיות זו כשהיא מאומצת בלי ההגבלות הנלווים לה הופכת למכונה עם תאבון בלתי פוסק שמניעה צריכה אבסורדית. 

עולם ללא היתרונות (שאותם אנו מנצלים)  וההגבלות (שמהם מתעלמים)  יחדיו הוא עולם מתקדם מאוד טכנולוגית ופיננסית מצד אחד ושחור משחור מוסרית וחברתית . ראה ערך מצרים (הקדומה).

עולם כזה הוא עולם שצועד לחורבן ויש בו מגדלי משרדים, מזון מהיר, גדג'טים שלא ניתן לחיות בלעדיהם, מכוניות שמזיקות לסביבה במודע ולמרות האופציות האחרות , דלק מושג במלחמות, נשק מיוצר ע"י תאגידים פרטים ומכירת סוף עונה נעשת ע"י יצירת קונפליקטים, ריבית על כל עיסקה , בורסה שבא לגרוף את חסכונות הציבור, טלויזיה שצובעת הכל לפי האג'נדה,  אי צדק חברתי ונטל הולך וגדל בהתמדה עיקשת על עבדיה.

כל אחד מאיתנו חשב לרגע מה היה עושה אילו היה מופקד על המדינה בתור ראש ממשלה … ומיד צצו לו בעיות רציניות ביותר שעירפלו את מחשבתו ואז עצר לרגע ואמר לעצמו … שיוווו איזה מזל שאני לא ראש ממשלה … וזה אפילו גרם לו להעריך את מי שמסוגל להיות המנכ"ל של המדינה ועוד לישון בלילה… ואתם יודעים למה ? כי בתמימותכם חשבתם שהתפקיד דורש פתרון בעיות אמיתיות, תוכנית פעולה רחבה ומעמיקה, ניהול פרויקט ענק בגודל מדינה ואחריות על התוצאות. בגלל זה אתם לא ראש ממשלה !!! כי ראש ממשלה הגיעה להיות ראש ממשלה כי הוא שם לו למטרה להיות ראש ממשלה ולא שליח ציבור… להיות ראש ממשלה זה להיות מתווך, להיות שליח ציבור זו אחריות שכמו שדימיינתם אף אחד לא היה רוצה לקחת על עצמו.

ראש הממשלה יודע משהו שהציבור לא יודע וזו העובדה שהעולם כמנהגו נוהג. ז"א אנחנו נוטעים לחשוב שהכל תלוי בנו, שאם לא נפעל אז הכל יקרוס, הוא יודע שלא כך הדבר , הוא יודע שיש לו זמן לעסוק באג'נדה שלו והכל ימשיך לעבוד כמו שעבד אתמול, לא יעיל אבל עובד. וזה מה שנקרא בהיטק : "אם עובד, אל תגע". 


לסיכום, אי אפשר לעצור את זה, הדחף החייתי לשרוד  ביחד עם הקינא לדשא השכן  יוצר את מה שאנו חווים עכשיו  מתחילתה של בריא, את השינוי נראה אך ורק אחרי שכל השיטות הלא "ישרות" יקרסו, מחיר הקריסה יהיה כבד מנשוא לרוב העולם ובעיקר לנו, אלו שהמציאו את האלטרנטיבות (קומוניזם/סוציאליזם וקפיטליזם)  ולכן רובנו לא נזכה לראות את מה שיבוא אחר כך כי שני שליש מעולמנו יחרב על כך וזה אמנם משמים אבל בפועל בידינו אנו. (הסטירה הנצחית)